Przejdź do treści

Jak napisać podanie o pracę

  Przy rekordowo wysokim bezrobociu znalezienie pracy nie powinno być problemem. Trzeba przecież wykazać się odrobiną zaangażowania, bo sama praca do nas nie przyjdzie. W tym artykule omówię jak napisać podanie o pracę, co powinno się w nim znaleźć i jaką formę tematu przyjąć.

  Jak napisać podanie o pracę

  Jak napisać podanie o pracę

  Podanie o pracę może wyglądać jak dość stary dokument. Wręcz przeciwnie, ma to związek z przeszłością lub z aplikowaniem na uniwersytet. Byłoby to jednak nieporozumieniem. Podanie o pracę nie zniknęło, chociaż niektórzy twierdzą, że używa formatu dokumentu zwanego CV lub CV. Zmieniły się tylko czas i nazwa. CV zostało zastąpione życiorysem, a podanie o pracę jest napisane w formie listu motywacyjnego. Więcej informacji na temat pisania CV znajdziesz na blogu https://zyciorys.eu/

  Jak napisać podanie o pracę i co to jest list motywacyjny

  Jak wspomniano powyżej, list motywacyjny jest podaniem o pracę, więc nie będziemy go wyróżniać w tym artykule. Pozostając jednak przy oryginalnej wersji, aplikujemy tylko wtedy, gdy postanowiliśmy wykonać jakąś pracę i do tego dążymy.

  Życiorys jest inny, życiorysy są zwykle rozprowadzane w dużych ilościach. Zazwyczaj nie uwzględniamy szczegółów stanowiska, na które aplikujemy. CV ma szerszy charakter i nie jest pisane dla konkretnego pracodawcy lub wybranego stanowiska pracy

  W każdym razie często zdarza się, że wysyłając CV do dużych firm czy supermarketów, nie wiemy, na jakie stanowiska będziemy rekrutować. Z jakiegoś powodu wszystko w wywiadzie nazywa się ostatnim wywiadem.

  W CV jest to właściwie połączenie CV i podania o pracę.Opisujemy nasze kwalifikacje zawodowe, wykształcenie i poprzednie miejsca pracy. Nie ma sensu zapisywać spraw osobistych, nawet prywatnych szczegółów życia.

  Jest to bardzo oficjalny dokument i powinien mieć taką strukturę.

  Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu. W zakładce konto bankowe znajdziesz aktualną wycenę banku. Skorzystaj z porównywarki ofert banków i wybierz najtańszą pożyczkę lub kartę kredytową.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *