Przejdź do treści

Jak dbać o porządek w Firmie

  W wielu firmach organizacja spraw formalnych jest niezwykle ważna, ale też bardzo zaniedbywana. Przynajmniej wśród tych, którzy nie przepadają za sprawami formalnymi. Tacy ludzie często zastanawiają się jak dbać o porządek w firmie. W tym wpisie postaram się przybliżyć nieco ten temat.

  JAK DBAĆ O PORZĄDEK W FIRMIE

  Po pierwsze dokumenty powinny być odpowiednio posegregowane, a każdy pracownik firmy nie powinien mieć problemów ze znalezieniem wszystkiego, czego potrzebuje do obsługi klientów. Jeśli tego nie zrobi na czas, firma prędzej czy później zacznie tracić klientów.

  Dlatego należy przywiązywać dużą wagę do tych szczegółów, które w rzeczywistości wcale nie są szczegółami, ale decydują o wielu problemach firmy. Dobre pojemniki na dokumenty i segregatory zdecydowanie mogą rozwiązać problem bałaganu w dokumentach.

  Segregatory pomogą dbać o porządek w firmie

  Myślę, że tak naprawdę jest tylko jedna prosta rzecz, która może raz na zawsze rozwiązać problem brakujących faktur, czy innych ważnych dokumentów. Oczywiście są to segregatory. Pomogą nam one doskonale, gdy mamy dużą ilość klientów działu marketingu i związanych z nimi spraw formalnych.

  Taki segregator to bardzo proste urządzenie, ale to także dobry sposób na ułożenie wszystkich naszych spraw zgodnie z naszymi życzeniami. W końcu nie możemy pozwolić, aby pliki naszej firmy żyły swoim życiem, lub były porozrzucane po całym obiekcie. Będzie to po prostu bałagan.

  Prędzej czy później zgubi się w nim nawet najdoskonalszy księgowy. Dlatego spoiwo jest tak ważne, że prawie żadna firma nie może się bez niego obejść. Tym spoiwem jest oczywiście odpowiednia baza segregatorów i miejsce ich przechowywania.

  Najważniejsze jest to, że segregatory to także bardzo tani sposób na uporządkowanie wszystkiego w sposób solidny i klarowny. Kosztują tylko kilka lub kilkanaście złotych w prostszych wersjach i kilkadziesiąt złotych w bardzo solidnych egzemplarzach. Każdy z nich doskonale spełni swoje funkcje.

  Jak dbać o porządek w firmie we własnym zakresie

  Jeśli nie masz zbyt dużego budżetu na materiały biurowe, proste segregatory możesz wykonać także we własnym zakresie. Skorzystaj z pomocy stażysty, lub innego pracownika, który akurat ma trochę mniej zadań do wykonania.

  Oczywiście segregatory różnią się nieco rozmiarem, rozmiarem czy materiałami produkcyjnymi, ale wybór nie powinien być trudny. Robiąc teczki i segregatory samodzielnie, możesz wykorzystać zwykły karton o odpowiedniej twardości.

  Warto jednak zauważyć, że zakupione segregatory pasują do sposobu przechowywania dokumentów księgowych. Jeśli używamy segregatorów z kartami dziurkowanymi, nie powinniśmy kupować innych modeli, ponieważ sprawią nam one problemy. Trzymajmy się po prostu tego samego typu.

  Podsumowanie

  Są to jednak stosunkowo drobne dylematy, bo segregator to prosta sprawa, jest tani i sprawdza się doskonale niezależnie od branży, w której pracujemy na co dzień.

  Porządek w dokumentacji to ważna kwestia dla każdej firmy. Jeśli chcemy wprowadzić takie udogodnienia i porządki w naszym biurze, to może dobre segregatory i inny sprzęt pomogą nam na co dzień zorganizować całą papierkową robotę o wiele lepiej. To niewątpliwie dużo dla każdej firmy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *